Saunarituaalid

Saunarituaalid leilisaunas, soola-aurusaunas ning Vene banjas.

 

V Spa saunarituaalid pakuvad võimalust lõõgastuda ning kogeda saunakultuuri enneolematult moel.

Leilirituaal:
10-minutilise saunarituaali käigus jääb külaliste ülesandeks üksnes lõõgastuda, tähistada saunameistriga koos leili ning vihelda end nagu kord ja kohus. Rituaalil ei tunta puudust ka jääkülmast veest, millega V Spa külalised ennast karastada saavad, kui rituaal kuumemaid pöördeid kogub. Rituaalist on teretulnud osa võtma iga vanuse esindajad, kes tunnevad, et nende tervis sellele vastu peab.
Kui aga rituaal kujuneb kuumemaks, kui osati oodata on alati võimalus istuda allapoole ning ka varem saunast lahkuda.

Soolarituaal:
Kui spaa-külastus on lõppemas ja soovite oma soolamaailmas viibimisele veel viimast lihvi anda, siis soolasauna rituaal on selleks ideaalne. 10-minutilise rituaali jooksul saavad külalised oma keha koorida meresoola, surnumeresoola ja massaažiõli seguga. Sool koorib kehalt ära surnud naharakud ning õli niisutab ja toidab seda. Kui rituaal leiab aset spaa-külastuse lõpus, pole soovitatav kasutada spaast lahkudes dušigeeli ega seepi, jättes nahale õrna õlikihi. Järgmisel päeva hommik algab meeldiva avastusega, et nahk on siidiselt pehme ning uni on olnud tõepoolest magusam kui mesi.

Shea-või rituaal:
Tartu südamest, V Spast, võib leida nüüd ka Aafrika naiste kullaks tituleeritud shea-võid, mis on leidnud oma koha meie saunarituaalidel. Vene banjas läbiviidava kaheosalise rituaali käigus saavad kõik külalised enda nahka hellitada jäiselt jaheda ning aromaatse shea-võiga mis tervendab ja kaitseb nahka, jättes selle lõhnama magusate vaarikate või suus sulava šokolaadi järele.
Rituaali teises pooles saavad saunatajad ennast premeerida marma punktide massaažiga, millel on tervele kehale harmoniseeriv ning tasakaalustav toime.
10-minutiline rituaal jätab teie nahale kaitsva shea-või kihi, mille tõttu on soovitatav jätta nimetatud rituaal spaakülastuse lõppu.

Mudamaski rituaal:
Aastasadu Hiiumaa külje all väge kogunud muda on jõudnud V Spa saunadesse, et oma tervendavaid omadusi meie külalistele pakkuda. 10-minutilise rituaali jooksul saavad soolamaailma külalised enda näonahka sügavpuhastada ning kudede elastsust ja tekstuuri taastada mineraalaineterohke muda abil. Mõne hetkega viib mudamaski iseloomulik hõng teid Tartu südamest kaugele lapsepõlve seiklusteni mererannas. Rituaali lõpus saate kanda oma näole niisutavat shea-võid, millega oma nahka maskijärgselt hellitada.

Saunarituaal lastele (Koolivaheaegadel v.a suve- ja sügisvaheajal)
Koolivaheaja puhul rõõmustab V Spa oma põnnidest külastajaid ja nende vanemaid ning pakub lisaks tavapärastele saunarituaalidele ka lastele mõeldud rituaale. Need leiavad aset tavapärasest jahedamas aroomisaunas, kus saunameistri juhendamisel saavad lapsed selgeks, kuidas see sauna külastamine täpselt käima peaks. Rätikutest meisterdatud peakatted kaitsevad ka kõige pisemaid päid sauna soojade kraadide eest. Rituaali muudavad põnevaks ka erinevad leili lõhnad, mida lapsed rituaali jooksul mõistatada saavad. Kui saun osutub liiga soojaks, saavad lapsed end rituaali käigus jahedamapoolse veega jahutada.

Tähelepanu!

Oleme ajutiselt muutnud saunarituaalide läbiviimise korda. Alates 13.11.2020 toimuvad saunarituaalid V Spaas fikseerimata algusaegadega. Et saada rituaalist osa, tule ette antud ajavahemikul Sauna- või Soolamaailma. Kui sinu spaapilet hõlmab maailma, kus rituaal aset leiab, on rituaal sinu jaoks tasuta.

ESMASPÄEVAST REEDENI:

17:30 – 18:00 Mudamaski rituaal
18:40 – 19:00 Soolarituaal*
19:30 – 20:00 Mudamaski rituaal
20:40 – 21:00 Shea-või rituaal*

LAUPÄEV:

16:30 – 17:00 Mudamaski rituaal
17:40 – 18:00 Soolarituaal*
18:30 – 19:00 Mudamaski rituaal
19:40 – 20:00 Soolarituaal*
20:40 – 21:00 Shea-või rituaal*

PÜHAPÄEV:

15:30 – 16:00 Mudamaski rituaal
16:40 – 17:00 Soolarituaal*
17:30 – 18:00 Mudamaski rituaal
18:40 – 19:00 Shea-või rituaal*

* Shea-või ja soolarituaalid sobivad ideaalselt spaakülastuse lõpetamiseks

Menu