Saunamaailm

Me teame, et saunas pingetest vabanemine on just sinu tassike teed. Seepärast ootabki sind V Spas neli erinevat lõõgastavat ja tervistavat sauna, mis igaüks omal moel eriline.

Soome saun (temperatuur 90-110⁰С)

Jah, sulle meeldib särtsuva kuumuse käes unustada kõik muu. Sauna seinad on kaetud naturaalsete kasehalgudega, mis teevad su silmadele pai. Siin on õhk kuum ja kuiv, kuid tänu astmelisele lavale saad nautida erinevaid palavusastmeid. Sooja eest hoolitsevad kuumad kerisekivid, kuhu tuleb aeg-ajalt leili visata. Saun aitab lihaste ja liigeste jäikuse, pingestumise, tundlikkuse ja valu vastu ning pikaajaliste kaela, turja ja seljavalude puhul. Samuti parandab ta naha verevarustust.
Reede pealelõunal ning laupäeval ja pühapäeval kütame me seda sauna puudega.

 Kadakasaun (temperatuur 70⁰С)

Mõistame, et tahad lisaks soojusele kogeda ka meeldivat hõngu. Siin saunas on keskmine temperatuur ning madal õhuniiskus(45-50%). Kadakapuidu ehe aroom mõjub põletiku- ja viirusevastaselt. Organismi vastupanuvõime tugevneb ja hingamisteede haigused saavad leevendust. Samuti mõjub saun positiivselt meeleolule, lõõgastab, vabastab pingetest, kiirendab ainevahetust ning ergastab immuunsüsteemi.

 Vene banja (temperatuur 50-60⁰С)

Muidugi oled kuulnud, et Vene banja eripäraks on suur elektrikeris, millele visatakse piisavalt leili, et tekiksid paksud aurupilved. Tänu sauna iseärasustele suurenevad ja puhastuvad su naha poorid ja eemalduvad surnud naharakud. Tänu rohkele higistamisele omastad paremini valke, rasvu, süsivesikuid ja mikroelemente. See omakorda soodustab ainevahetust ja kaalulangust.

 Aurusaun (temperatuur 43-46⁰С)

Kui naudid madalamat kuumust, on aurusaun sinu jaoks see õige. Leiliruumis kaunistavad seinu mosaiikplaadid ning õhuniiskus on kuni 100%. Tänu aurusaunale reageerib organism vähem ilmastikumuutustele ning ei haigestu nii kergesti. Verevarustus tugevneb, erituvad poore ummistavad rasu ja higi, mistõttu hingab nahk paremini ja näeb elastsem ning jumekam välja. Tegu on tõelise lõõgastusega, mis ühest küljest taastab jõuvarud ja teisalt aitab hoida tervist ja ilu.

Saunarituaalid sauna- ja soolamaailmas ning hamamis

V Spa saunarituaalid pakuvad võimalust lõõgastuda ning kogeda saunakultuuri enneolematult moel.

Leilisauna rituaal:
10-minutilise saunarituaali käigus jääb külaliste ülesandeks üksnes lõõgastuda, tähistada sunameistriga koos leili ning vihelda end nagu kord ja kohus. Rituaalil ei tunta puudust ka jääkülmast veest, millega V Spa külalised ennast karastada saavad kui rituaal kuumemaid pöördeid kogub. Rituaalist on teretulnud osavõtma iga vanuse esindajad kes tunnevad, et nende tervis sellele vastu peab.
Kui aga rituaal kujuneb kuumemaks kui osati oodata on alati võimalus istuda allapoole ning ka varem saunast lahkuda.

Soolasauna rituaal:
Kas spaa-külastus on lõppemas ja on vaja oma soolamaailmas viibimisele veel viimane lihv anda? Soolasauna rituaal on selleks ideaalne. 10-minutilise rituaali jooksul saavad külalised viia läbi kehakoorimise meresoola, surnumeresoola ja massaažiõli kehakoorijaga. Sool koorib kehalt ära surnud naharakud ning õli niisutab ja toidab seda. Kui rituaali leiab aset spaa-külastuse lõpus, pole soovitatav kasutada spaast lahkudes dušigeeli ega seepi, jättes nahale õrna õlikihi. Järgmisel päeva hommik algab meeldiva avastusega, et nahk on siidiselt pehme ning uni on olnud tõepoolest magusam kui mesi.

Hamam rituaal:
Kas sel aastal jäi lõunamaadel käimata? Muretsemiseks pole põhjust. V Spa hamam rituaalid viivad su Tartu südamest otse Casablanca aururohketesse termidesse. 15-minutilise rituaali jooksul saate kogeda seebivahu massaaži mis tundub justkui pilvede embuses puhkamine. Sellele järgnev kehakoorimine saunameistri poolt ning hilisem sooja ja külma vee vahelduv karastus pakuvad unustamatut kogemust V Spas.

Spaakülastuse lõpetamisks soovitame soolasauna või sheavõi rituaali.

Esmaspäevast-neljapäevani: * (23.04. - 26.04. toimuvad E-N rituaalid reedese graafiku järgi). 
18:00 leilisauna rituaal
19:00 soolasauna rituaal
19:30 sheavõi rituaal
20:00 leilisauna rituaal
21:00 soolasauna rituaal

Reedeti:
18:00 leili- ja soolasauna rituaal
19:00 leili- ja soolasauna rituaal
19:30 sheavõi rituaal
20:00 leili- ja soolasauna rituaal
21:00 leili- ja soolasauna rituaal

Laupäeviti:
16:00 hamam
17:00 leili- ja soolasauna rituaal
18:00 leili- ja soolasauna rituaal
19:00 hamam
20:00 leili- ja soolasauna rituaal
21:00 leili- ja soolasauna rituaal

Pühapäeviti:
14: 00 hamam
15:00 leili- ja soolasauna rituaal
16:00 leili- ja soolasauna rituaal
17:00 hamam
18:00 leili- ja soolasauna rituaal
19:00 leili- ja soolasauna rituaal 

*Kuni 30.04. on kõik E-N leilisauna rituaalid kaseteemalised kus vihtlemine toimub kasevihtadega ning peale rituaali saab jahutada ennast kasemahlaga

Menu